Więcej samochodów na drogach w wyniku mniejszej liczby latających osób

opony na kazda pogode

Tego lata możemy zobaczyć znacznie więcej samochodów na naszych drogach, ponieważ ludzie mogą uniknąć latania na letnie wakacje. Wygląda na to, że będzie dużo problemów z lataniem gdzieś, prawdopodobnie przez resztę roku. Nadal nie jest jasne, co się stanie, a okres wakacji jest tuż za rogiem, więc prawdopodobnie więcej osób rozważy zabranie samochodu niż w normalnych czasach. Możesz dotrzeć do większości krajów w Europie w ciągu jednego lub dwóch dni, a po drodze możesz zobaczyć wiele interesujących stron.

W przypadku długich jazd ważne jest, aby przed wyruszeniem mieć opony samochodowe w dobrym stanie. Musisz dokonać oględzin opon i sprawdzić, czy są wolne od nacięć, pęknięć lub wybrzuszeń. Musisz również zmierzyć głębokość bieżnika, aby upewnić się, że masz wystarczającą głębokość bieżnika. Kiedy zejdziesz poniżej, tracisz wiele ważnych właściwości, więc jeśli wybierasz się na długie wakacje samochodem, powinieneś mieć co najmniej 6 mm. Należy również sprawdzić ciśnienie w oponach, ponieważ odchylenia od zalecanego ciśnienia mogą mieć konsekwencje. Niskie ciśnienie w oponach prowadzi do większego zużycia opon, wyższego zużycia paliwa i większej emisji dwutlenku węgla. Zbyt wysokie ciśnienie prowadzi do większego zużycia środkowej części bieżnika i złej wydajności jazdy.

Jadąc latem, powinieneś mieć opony letnie w samochodzie, a może opony na każdą pogodę. Opony letnie będą miały lepsze właściwości do jazdy na długich dystansach w warunkach letnich. Powinny mieć dobre właściwości zapobiegające aquaplaningowi i dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni. W przypadku długich jazdy ważne jest, aby mieć opony o niskim oporze toczenia, ponieważ obniży to zużycie paliwa i wskaźnik zużycia opon. Ciepło gromadzi się w oponie, gdy opór toczenia jest wysoki, co jest szkodliwe dla opony, jeśli przejedziesz bardzo duże odległości bez odpoczynku. Może to zwiększyć koszty podróży, to samo dotyczy niskiego ciśnienia w oponach. Opór toczenia wzrasta przy niskim ciśnieniu w oponach, więc może stać się drogi, jeśli nie sprawdzasz ciśnienia w oponach. Upewnij się, że również twoja opona zapasowa jest w dobrym stanie i że jest prawidłowo napompowana na wypadek, gdybyś musiał z niej skorzystać.

Więcej samochodów na drodze oznacza, że ​​musisz być ostrożny i unikać wypadków. Ludzie mogą jechać na duże odległości, aby dotrzeć do miejsca docelowego, które jest daleko, i prowadzić dzień i noc przez jeden do dwóch dni, które mogą zwiększyć liczbę wypadków z powodu zmęczenia i ryzyka zaśnięcia. Nawet profesjonalni kierowcy mają ograniczenia dotyczące liczby godzin jazdy każdego dnia i ilości obowiązkowego odpoczynku, którego potrzebujesz. Nie jest tak w przypadku nas, którzy jeżdżą na wakacje i czasami przekraczamy granice, aby w końcu dostać się do naszego ukochanego miejsca na wakacje, które wyznaczyliśmy jako miejsce docelowe.

Więcej informacji na temat dobrych opon letnich do długiej jazdy w warunkach letnich można znaleźć na stronie: www.nokiantyres.pl

Scroll to Top